Odgojitelj / ica predškolske djece

Br. oglasa: 595275598
Na određeno

DJEČJI VRTIĆ ZLATNI DANI
Hrvatska
Opis posla

Na temelju članka 26. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju (Narodne novine br. 10/97, 107/07, 94/13, 98/19 i 57/22) i članka 46. Statuta Dječjeg vrtića ZLATNI DANI  KLASA: 601-02/23-02/1, URBROJ: 2140-32-2-23-1 od 15.05.2023. godine), i Odluke Upravnog vijeća Dječjeg vrtića ZLATNI DANI (KLASA: 601-02/24-09/4, URBROJ: 2140-32-2-24-7 od 16. travnja 2024.), Upravno vijeće Dječjeg vrtića ZLATNI DANI, raspisuje

NATJEČAJ

za poslove odgojitelja/ice

  • za radno mjesto ODGOJITELJ/ICA predškolske djece 1 izvršitelj/ica, puno radno vrijeme, na određeno vrijeme, do povratka odsutne djelatnice na posao (rodiljni)

UVJETI: prema čl. 24. i 25. Zakonu o predškolskom odgoju i obrazovanju  (NN 10/97,107/07, 94/13, 98/19 i 57/22) i Pravilniku o vrsti stručne spreme stručnih djelatnika te vrsti i stupnju stručne spreme ostalih djelatnika u dječjem vrtiću (NN 133/97).

Probni rad određuje se u trajanju od 90 dana.

Uz pisanu, vlastoručno potpisanu prijavu na natječaj potrebno je priložiti sljedeće dokumente    (preslike):

  1. životopis sa opisom dosadašnjeg rada -vlastoručno potpisan
  2. dokaz o državljanstvu
  3. dokaz o stečenoj stručnoj spremi (preslika diplome )
  4. elektronički zapis, odnosno potvrdu o podacima evidentiranim u matičnoj evidenciji Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje, ne starije od mjesec dana od objave natječaja
  5. dokaz o nepostojanju zapreka za zasnivanje radnog odnosa sukladno članku 25. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju i to:
  • uvjerenje nadležnog suda da se protiv kandidata ne vodi kazneni postupak prema članku 25. stavak 2. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju, izdano u svrhu zapošljavanja u dječjem vrtiću (original ili preslika ne stariji od datuma objave natječaja)
  • uvjerenje nadležnog suda da se protiv kandidata ne vodi prekršajni postupak prema članku 25. stavak 4. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju, izdano u svrhu zapošljavanja u dječjem vrtiću  (original ili preslika ne stariji od datuma objave natječaja)
  • potvrdu Zavoda za socijalni rad (prema mjestu stanovanja) da kandidatu nisu izrečene zaštitne mjere iz čl. 25 Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju, izdanu u svrhu zapošljavanja u dječjem vrtiću (original ili preslika ne starije od datuma objave natječaja)
  • izjava kandidata o nepostojanju zapreka iz članka 25. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju (vlastoručno potpisano)

 Isprave se prilažu u neovjerenoj preslici, a prije izbora kandidata priložit će se izvornik.

U skladu sa Zakonom o ravnopravnosti spolova (Narodne novine broj 82/08 i 69/17) na natječaj se mogu javiti osobe obaju spolova koje ispunjavaju propisane uvjete.

Izrazi koji se koriste u ovom natječaju, a imaju rodno značenje koriste se neutralno i odnose se jednako na muški i ženski spol.

Kandidat koji ostvaruje pravo prednosti pri zapošljavanju prema posebnim propisima dužan je u prijavi na natječaj pozvati se na to pravo, odnosno uz prijavu priložiti svu potrebnu dokumentaciju prema posebnom zakonu.

Kandidat koji prema posebnim propisima ostvaruje pravo prednosti pri zapošljavanju prema Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji dokazuje isti potrebnim dokumentima. Dokazi potrebni za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju objavljeni su na stranicama Ministarstva hrvatskih branitelja na poveznici https://gov.hr/mojauprava/hrvatski-branitelji/zaposljavanje/prednost-pri-zaposljavanju/403

Kandidat koji ostvaruju prednost pri zapošljavanju prema Zakonu o civilnim stradalnicima  iz Domovinskog rata (NN 84/21) dužni su, uz molbu, dostaviti dokaze o ostvarivanju prava na prednost pri zapošljavanju. Detalji o dokazima potrebnima za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju dostupni na: https://branitelji.gov.hr/UserDocsImages/dokumenti/Nikola/popis%20dokaza%20za%20ostvarivanje%20prava%20prednosti%20pri%20zapo%C5%A1ljavanju%20Zakon%20o%20civilnim%20stradalnicima%20iz%20DR.pdf

U skladu sa Uredbom EU 20167679 Europskog parlamenta i Vijeća od 17.04.2016. te Zakona o provedbi Opće uredbe o zaštiti osobnih podataka (NN 42/18) podnošenjem prijave na natječaj kandidati su izričito suglasni da daju privolu za prikupljanje i obradu podataka iz natječajne dokumentacije, a sve u svrhu provedbe natječaja za zapošljavanje.

Prijave s traženom dokumentacijom, dostavljaju se u zatvorenoj omotnici osobno na adresu Dječji vrtić ZLATNI DANI, Lovrečanska 16, 49247 Zlatar Bistrica ili putem elektroničke pošte na adresu : info@zlatni-dani.hr  s naznakom  „ ZA NATJEČAJ -ODGOJITELJ/ICA predškolske djece, do povratka odsutne djelatnice na posao (rodiljni)”

Nepotpune i nepravodobne prijave neće se razmatrati.

S kandidatima prijavljenim na javni natječaj koji ispunjavaju formalne uvjete može se provesti razgovor.

O rezultatima provedenog natječaja kandidati će biti obavješteni putem elektroničke pošte u roku od osam (8) dana od dana donošenja Odluke o izboru kandidata.

Prije sklapanja Ugovora o radu izabrani kandidat je dužan priložiti uvjerenje o utvrđenoj zdravstvenoj sposobnosti i sanitarnu knjižicu.

Nedostavljanje traženih isprava smatra se odustankom od prijema na navedeno radno mjesto.

Rok za podnošenje prijave je 8 (osam) dana od dana objave natječaja. Natječaj je objavljen na oglasnoj ploči i mrežnim stranicama Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, na mrežnim stranicama Dječjeg vrtića ZLATNI DANI i na oglasnoj ploči Dječjeg vrtića ZLATNI DANI dana 06. 05. 2024. godine i otvoren je do 14. 05. 2024. godine.

Upravno vijeće Dječjeg vrtića ima pravo poništiti natječaj ili ne prihvatiti niti jednu ponude bez obrazlaganja poništenja ili ne prihvaćanja.

Kontakt email: info@zlatni-dani.hr

Pogodnosti
  • Naknada za putne troškove
Obrazovanje Stručni specijalist, Sveučilišni prvostupnik, Magistar struke, Magistar znanosti, Doktorat
Mjesto rada
Krapinsko-zagorska županija, Hrvatska