Press

VELIU REAGON PAS PLAGOSJES SË POLICIT NË VETERNIK

Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, ka reaguar pasi një pjesëtar i Policisë së Kosovës është plagosur me armë zjarri mëngjesin e së premtes, nga disa persona që po tentonin të grabisnin para nga një bankomat në Prishtinë, njofton Insajderi. Veliu tha se sulmet ndaj zyrtarëve policorë janë të papranueshme dhe MPB-ja dënon ashpër çdo sulm ndaj zyrtarëve të saj. Tutje, ministri shprehu gatishmërinë që të përkrah punën e palodhshme të tyre. “Policia e Kosovës është shembull për punën, përkushtimin, integritetin dhe profesionalizmin jo vetëm në rajon por edhe më gjerë, mirëpo ajo po goditet shumë herë nga ata që për interes kanë de-stabilizimin, kaosin dhe përfitimet nga aktivitetet kriminale”./insajderi.com


Burimi: INSAJDERI

Aplikimi celular PickJobs

Shkarkoni aplikacionin falas të celularit PickJobs në pajisjen tuaj Android ose iOS, përmes Google Play Store ose App Store, dhe fitoni akses kudo, në çdo kohë.