Press

VAKSINA MODERNA ËSHTË SHUMË AFËR APROVIMIT NË SHBA

Një vaksinë e dytë e Covid është shumë afër aprovimit emergjent në SH.B.A. pasi u miratua nga një panel ekspertësh. Kreu i Administratës së Ushqimit dhe Barnave (FDA) tha se agjencia e tij do të lëvizte shpejt për të autorizuar vaksinën Moderna, duke lejuar kompaninë të fillojë të dërgojë miliona doza. Lajmi vjen disa ditë pasi SH.B.A. filluan fushatën e saj më të madhe të imunizimit ndonjëherë me përhapjen e vaksinës Pfizer / BioNTech. SH.B.A. ka regjistruar më shumë raste dhe vdekje me Covid-19 se çdo vend tjetër. Në fillim të kësaj jave, numri i të vdekurve kaloi 300,000./Insajderi.com


Burimi: INSAJDERI

Aplikimi celular PickJobs

Shkarkoni aplikacionin falas të celularit PickJobs në pajisjen tuaj Android ose iOS, përmes Google Play Store ose App Store, dhe fitoni akses kudo, në çdo kohë.