Liječnik / ca

Br. oglasa: 271364128
Na određeno

Medecins du Monde ASBL - Dokters van de Wereld VZW - strana udruga
Zagreb, Hrvatska
Opis posla

Opis posla:
- Provođenje prvog liječničkog pregleda pristiglih tražitelja/tražiteljica međunarodne zaštite i svakodnevno praćenje zdravstvenog stanja korisnika Prihvatilišta za tražitelje međunarodne zaštite uz osiguravanje ostalih konzultacija s liječnikom u skladu sa zakonodavnim okvirom RH/EU-a, standardima i smjernicama/vrijednostima MDM-BELGIQUE u prihvatilištima za tražitelje međunarodne zaštite u Zagrebu i Kutini.
- Davanje stručnih medicinskih mišljenja Voditelju/ici programa organizacije MDM i Glavnom koordinatoru/ici i misiji organizacije MDM u Hrvatskoj - uključuući i kontinuirano praćenje relevantnih javnozdravstvenih mjera/propisa i informiranje upravljačkog tima MDM-BELGIQUE o važećim mjerama i propisima.
- Provedba aktivnosti usmjerenih na promicanje zdravlja i prevenciju bolesti, primjerice, održavanje informativno-edukativnih radionica/izrada i predstavljanje pisanih materijala o zdravlju i higijeni i slično (u suradnji s medicinskom sestrom/medicinskim tehničarem i voditeljem/icom programa zaposlenima u organizaciji MDM).
- Suradnja s drugim interdisciplinarnim pružateljima usluga (MDM-BELGIQUE) kao dio integriranog modela zdravstvene skrbi - što posebice uključuje suradnju i koordinaciju sa psiholozima/psihijatrom zaposlenima u organizaciji MDM, upućivanje na lokalne zdravstvene usluge koje osigurava država i suradnju s drugim relevantnim djelatnicima/institucijama/organizacijama u sklopu integriranog modela zdravstvene zaštite.
- Usmjeravanje posebne pažnje na to da se osobama koje su proživjele rodno uvjetovano nasilje, osobama koje su pretrpjele traumu/mučenje i najugroženijim skupinama korisnika itd. osigura odgovarajuća skrb koju će pružiti nadležno osoblje/nadležne ustanove/nadležne organizacije.
Liječnik/ca obavlja svoj posao sukladno standardima, uvažavanju i poštovanju svih članova tima i korisnika te dosljedno primjenjujući zakonske propise i etička načela u svakodnevnoj praksi, uključujući načela povjerljivosti i zaštite podataka te načelo nepristranosti u radu.
Nudimo rad u multikulturalnom i podržavajućem okružju uz osmosatno radno vrijeme u prvoj smjeni, slobodne vikende i priliku za profesionalni i osobni rast kroz angažman u međunarodnoj humanitarnoj organizaciji.
Uvjeti:
• završen integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij medicine - doktor medicine, specijalist opće (obiteljske) medicine, važeće odobrenje za samostan rad (licenca);
• Iskustvo rada s više partnera (institucije, organizacije, itd.)
• Iskustvo u zadacima zagovaranja i rada s partnerima
• Dobro poznavanje i razumijevanje problematike javnog zdravstva i nacionalnog zdravstvenog sustava
• Izvrsne vještine pisanja, kao i izvrsne komunikacijske i organizacijske vještine;
• Sposobnost učinkovitog rješavanja više zadataka odjednom, a da to pritom ne utječe na kvalitetu obavljenog posla, sklonost timskom radu i sposobnost održavanja pozitivnih odnosa s kolegama
• Sposobnost samostalnog rada i rada pod pritiskom
• Kulturna, rodna, religijska, rasna, nacionalna i dobna osjetljivost i prilagodljivost
• Udovoljavanje svim uvjetima u pogledu rodne osjetljivosti i nulte tolerancije na seksualno uznemiravanje
• Poštovanje etičkog kodeksa, pridržavanje načela povjerljivosti, čovječnosti, neutralnosti, nepristranosti i neovisnosti
• Vozačka dozvola „B“ kategorije je prednost

Kontakt email: finassistant.croatia@medecinsdumonde.be

Pogodnosti
  • Naknada za putne troškove
Obrazovanje Magistar struke, Magistar znanosti, Doktorat
Jezici Engleski
Mjesto rada
Zagreb, Grad Zagreb, Hrvatska