Voditelj / ica podružnice sos zajednice mladih velika gorica

Br. oglasa: 692783615
Na određeno

SOS-DJEČJE SELO HRVATSKA
Velika Gorica, Hrvatska
Opis posla

Vrsta zaposlenja: Ugovor o radu na određeno (nakon godinu dana ugovor na neodređeno)

Mjesto obavljanja posla: Podružnica SOS - Zajednica mladih Velika Gorica

Rok prijave: 27.03.2024.

SOS Dječje selo Hrvatska brine za djecu bez odgovarajuće roditeljske skrbi, neovisno o njihovoj rasnoj, nacionalnoj i vjerskoj pripadnosti, pruža im ljubav i sigurnost u obiteljskom okruženju, trajan dom i obrazovanje za sretno i mirno djetinjstvo.

U našim SOS Dječjim selima (Lekenik i Ladimirevci) osiguravamo brižan dom te uvjete za sretno i mirno djetinjstvo djeci predškolskog i osnovnoškolskog uzrasta. Naše SOS mame su tu da im pruže ljubav, sigurnost i bezbrižnost. Na putu do njihove samostalnosti važan korak čini upravo period koji provode u SOS Zajednicama mladih.

SOS Zajednice mladih podružnice su naših SOS Dječjih sela u kojima odrastaju mladići i djevojke srednjoškolske dobi uz podršku odgajatelja. Ključna zadaća SOS odgajatelja je osigurati sigurno i podržavajuće okruženje mladima tijekom srednjoškolskog perioda obrazovanja, ali i kasnije tijekom onih prvih godina osamostaljivanja.

U našoj SOS Zajednici mladih koja se nalazi u Velikoj Gorici, tražimo novog voditelja/voditeljicu, a radi skorog umirovljenja dugogodišnje voditeljice SOS Zajednice mladih. Tražimo osobu koja se dugoročno vidi u ovoj ulozi.

Više informacija o radu SOS Dječjih sela možete pronaći na web stranici www.sos-dsh.hr, a u nastavku pročitajte više informacija o radnom mjestu Voditelj podružnice SOS Zajednice mladih Velika Gorica (m/ž).

Opis posla (ključne odgovornosti):

  • cjelokupno organiziranje i vođenje poslovanja SOS Zajednice mladih: pedagoško-psihološko, administrativno i financijsko,
  • zastupa i predstavlja SOS Zajednicu mladih,
  • odgovornost za izradu i provedbu planova rada zajednice u skladu s nacionalnim programom brige o mladima,
  • odgovornost za planiranje i analizu rada,
  • suradnja sa roditeljima ili rođacima mladih,
  • suradnja sa Zavodima za socijalni rad i drugim institucijama,
  • suradnja s ravnateljem SOS Dječjeg sela, SOS mamama i drugim stručnim djelatnicima iz sustava SOS Dječjeg sela,
  • osiguravanje najboljih mogućih uvjeta za vođenje i savjetovanje mladih kao i za rad odgajatelja i
  • sudjelovanje u radu stručnog tima SOS Dječjeg sela Lekenik.

Uvjeti:

  • stručna sprema u skladu sa Zakonom o socijalnoj skrbi (NN 18/22, 46/22, 119/22, 71/23) članak 200,
  • najmanje pet godina radnog iskustva s propisanom kvalifikacijom,
  • iskustvo u radu s djecom i mladima (minimalno 3 godine),
  • položen stručni ispit ili obaveza polaganja stručnog ispita unutar zakonski propisanog roka nakon zapošljavanja,
  • dokaz da ne postoje zapreke za rad u djelatnosti socijalne skrbi u skladu sa Zakonom o socijalnoj skrbi (NN 18/22, 46/22, 119/22, 71/23) članak 261,
  • vrlo dobro poznavanje programa MS Office i
  • aktivno znanje pisanog i govornog engleskog jezika.

Naša dodatna očekivanja:

  • profesionalni i odgovorni odnos prema radu, suradnicima i djeci,
  • dobro poznavanje sustava obrazovanja i socijalne skrbi,
  • izvrsnost u vođenju ljudi i organizaciji rada,
  • visoko razvijene komunikacijske vještine,
  • usmjerenost na timski rad, odgovornost, pedantnost i ustrajnost,
  • spremnost na učenje i usavršavanje u području brige o mladima te rukovoditeljskih vještina i
  • motiviranost za rad u SOS Zajednici mladih.

Ako ste se pronašli u oglasu, svoj životopis i motivacijsko pismo pošaljite klikom na Prijavi se

 *svi naši zaposlenici prije zasnivanja radnog odnosa obavezni su dostaviti potvrdu o nekažnjavanju

Pogodnosti
  • Naknada za putne troškove
Obrazovanje Magistar struke, Magistar znanosti, Doktorat
Mjesto rada
Velika Gorica, Zagrebačka županija, Hrvatska