Radnik / ca za pružanje usluge potpore i podrške u svakodnevnom životu starijim osobama i osobama s invaliditetom

Br. oglasa: 491229155
Na određeno

OPĆINA PRIVLAKA
Privlaka, Hrvatska
Opis posla

RADNIK/CA ZA PRUŽANJE USLUGE POTPORE I PODRŠKE U SVAKODNEVNOM ŽIVOTU STARIJIM OSOBAMA I OSOBAMA S INVALIDITETOM

Broj traženih radnika/ca: 17

Vrsta zaposlenja: radni odnos na određeno vrijeme u trajanju od 31 mjesec, uz probni rad u

trajanju 3 mjeseca

Mjesto rada: poslovi će se obavljati na području Općine Privlaka

Radno vrijeme: puno radno vrijeme

Podaci o plaći: plaća u iznosu minimalne plaće sukladno važećoj Uredbi Vlade RH o visini minimalne plaće za tekuću godinu.

Opis poslova:

  • organiziranje prehrane (pomoć u pripremi obroka, pomoć u nabavi hrane i dr.)
  • obavljanje kućanskih poslova (pranje posuđa, pospremanje stambenog prostora, donošenje vode, ogrjeva i slično, organiziranje pranja i glačanja rublja, nabava lijekova i drugih potrepština  i dr.)
  • održavanje osobne higijene (pomoć u oblačenju i svlačenju, kupanju i obavljanju drugih higijenskih potreba i dr.)
  • zadovoljavanje drugih svakodnevnih potreba
  • mjesečna podjela paketa kućanskih i osnovnih higijenskih potrepština,

za minimalno šest (6) korisnika projekta po radniku/ci.

Kandidati/kinje moraju ispunjavati opće uvjete:

  • punoljetnost,
  • hrvatsko državljanstvo  i
  • najviše završeno srednjoškolsko obrazovanje (SSS).

 Na oglas se jednako mogu javiti osobe oba spola.

     Ako kandidat ostvaruje pravo prednosti pri zapošljavanju prema posebnom zakonu dužan je u prijavi na oglas pozvati se na to pravo i na prednost u odnosu na ostale kandidate samo pod jednakim uvjetima. Kandidat koji ostvaruje pravo prednosti pri zapošljavanju dokazuje to izvornikom rješenja ili potvrdom o priznatom statusu i potvrdom o nezaposlenosti Hrvatskog zavoda za zapošljavanje izdano u vrijeme trajanja ovog oglasa te dokaz iz kojeg je vidljivo na koji način je prestao radni odnos kod posljednjeg poslodavca (ugovor, rješenje i sl.).

       Kandidati koji ostvaruju pravo prednosti pri zapošljavanju prema odredbama čl. 102. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (NN 121/17, 98/19, 84/21 i 156/23), dužni su pored dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta priložiti i sve potrebne dokaze. Dodatne informacije o dokazima koji su potrebni u svrhu ostvarivanja prednosti pri zapošljavanju, dostupne su na poveznici Ministarstva hrvatskih branitelja:

Ministarstvo hrvatskih branitelja Republike Hrvatske - Zapošljavanje u državnoj službi (gov.hr)Popis dokaza za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju.pdf (gov.hr)

     Osoba koja se pozvala na pravo prednosti pri zapošljavanju na temelju Zakona  o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata (Narodne novine br. 84/21.), dužna je, osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta oglasa, dostaviti sve dokaze iz članka 49. Zakona o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata. Dokazi potrebni za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju objavljeni su na internetskoj stranici Ministarstva hrvatskih branitelja Republike Hrvatske https://branitelji.gov.hr/zaposljavanje-u-drzavnoj-sluzbi/843

     Osoba koja se pozvala na pravo prednosti pri zapošljavanju na temelju Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom  (Narodne novine br. 157/13., 152/14., 39/18., i 32/20.), dužna je, osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta oglasa, dostaviti i dokaz o invaliditetu, s tim da se pod tim dokazom smatraju javne isprave o invaliditetu na temelju kojih se osoba može upisati u očevidnik osoba s invaliditetom iz članka 13. toga Zakona.

Dostava prijava:

Na Oglas je potrebno priložiti:

  • Obrazac prijave vlastoručno potpisan (može se zatražiti u Jedinstvenom upravnom odjelu Općine Privlaka te na službenoj web stranici Općine Privlaka www.opcina-privlaka.hr )
  • Životopis vlastoručno potpisan uz obveznu naznaku kontakt broja
  • Obostranu presliku osobne iskaznice
  • Presliku svjedodžbe ili drugog dokaza o završenom obrazovanju
  • Elektronički zapis ili potvrdu o podacima evidentiranim u matičnoj evidenciji Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje
  • Uvjerenje nadležnog suda da se protiv kandidata/kinje ne vodi kazneni postupak (ne starije od 3 mjeseca od datuma objave Oglasa).

     Za kandidate prijavljene na oglas koji ispunjavaju formalne uvjete, provest će se prethodna provjera znanja i sposobnosti putem pisanog testiranja i intervjua. Ako kandidat ne pristupi testiranju i/ili intervju, smatrat će se da je povukao svoju prijavu na oglas.

Na internet stranici Općine Privlaka opcina-privlaka.hr objavit će se način i vrijeme obavljanja prethodne provjere znanja i sposobnosti kandidata, područje provjere te izvori za pripremanje kandidata za provjeru. Na istoj web stranici, objavit će se vrijeme održavanja prethodne provjere znanja i sposobnosti kandidata, najmanje 5 dana prije održavanja iste.

Kandidati/kinje koji ne pristupe pisanom testiranju smatrat će se da su povukli prijavu.

Prijave na oglas dostavljaju se osobno u Općini Privlaka ili poštom na adresu:

Općina Privlaka

Faličevci 7

32 251 Privlaka

 uz naznaku : „Zaželi – prevencija institucionalizacije“ projekt „Ojačaj svoj radni potencijal IV“ na području Općine Privlaka

            u roku 8 dana od dana objave Oglasa.

Nepotpune i nepravodobne prijave neće se uzeti u razmatranje.

Odluka o odabiru kandidata/kinja biti će objavljena na stranicama Općine Privlaka  www.opcina-privlaka.hr .

     Ukoliko se tijekom trajanja provedbe projekta ukaže potreba za popunjavanjem upražnjenog radnog mjesta, isti će se popuniti kandidatom/kinjom prijavljenom na ovaj Oglas sukladno utvrđenoj rang listi.

Obrazovanje Osnovna škola, Srednja škola
Mjesto rada
Privlaka, Zadarska županija, Hrvatska