Operater / operatorica specijalnog radnog vozila

Br. oglasa: 371153006
Na određeno

KD VODOVOD I KANALIZACIJA d.o.o.
Rijeka, Hrvatska
Opis posla

Opis poslova :

  • Obavlja poslove čišćenja i održavanja kanalizacijske mreže specijalnim radnim vozilom: strojno čišćenje taloga i masnoća iz postojećeg kanalizacijskog sustava i slivnika, pražnjenje i odvoz otpadnih voda iz septičkih i sabirnih jama.
  • Organizira pripremu i rad ekipe na terenu prema uputstvima nadređenih i zakonskim propisima.
  • Upravlja specijalnim radnim vozilom u skladu s tehničkim uputama.
  • Vrši preventivni pregled vozila koje zaduži: pregled svih tekućina (ulje motora/kočnica visokotlačnih i usisnih pumpi, rashladna voda u motoru i nadogradnji, tekućina za stakla, tekućina u akumulatoru), vizualni pregled ispravnosti vozila i nadogradnje, pregled ispravnosti svjetala i pokazivača, pregled ispravnosti alata na stroju (visokotlačne dizne, usisne cijevi, alati za otvaranje poklopaca i ventila, sitni alat za montažu dizni).
  • O uočenim nedostacima i neispravnostima u radu specijalnog vozila obavještava neposredno nadređenog i Voditelja odjela mehanizacije.
  • Vodi brigu o sigurnosti i zaštiti tereta tijekom utovara, transporta i istovara tereta.
  • Po potrebi rukuje autodizalicom.
  • Vodi evidenciju o dnevnim aktivnostima i podatke predaje neposredno nadređenom.
  • Vodi svoju evidenciju radnog vremena vozača putem tahografskih listića i kartice vozača te tahografske listiće za evidenciju i karticu vozača redovito predaje na očitavanje Tehničaru cestovnog prometa - vozaču.
  • Izvještava neposredno nadređenog o nepravilnostima i nepredviđenim okolnostima prilikom obavljanja poslova.
  • Rad u jutarnjoj smjeni, po potrebi dežurstvo ili u smjenama.
  • Pogonska pripravnost van redovnog radnog vremena.
  • Obavlja ostale poslove po nalozima nadređenih.

Na temelju Odluke o potrebi zasnivanja radnog odnosa i raspisivanju javnog natječaja broj:1869/23 od 2.7.2024. godine KD VODOVOD I KANALIZACIJA d.o.o. iz Rijeke, Dolac 14 (u daljnjem tekstu: Društvo), objavljuje
J A V N I   N A T J E Č A J
za zasnivanje radnog odnosa za radno mjesto Operater specijalnog radnog vozila u Službi uređaja za pročišćavanje otpadnih voda, Sektoru tehničkih poslova, dva (2) izvršitelja, na određeno vrijeme od jedne (1) godine uz probni rad u trajanju od tri (3) mjeseca, mogućnošću zapošljavanja na neodređeno vrijeme.
Uvjeti navedenog radnog mjesta su:
- VKV/SSS prometnog smjera
- 3 godine radnog iskustva
- vozačka dozvola C kategorije
- dokaz o stečenim kvalifikacijama vozača (KOD 95)
Na natječaj se mogu javiti osobe oba spola. Izrazi koji se koriste u tekstu natječaja, a imaju rodno značenje, odnose se jednako na muški i ženski rod.
Kandidati su, uz prijavu na natječaj, dužni dostaviti:
- životopis,
- dokaz o stručnoj spremi (presliku svjedodžbe)
- dokaz o radnom iskustvu (e-radna knjižica)
- presliku vozačke dozvole
Kandidat koji ostvaruje pravo prednosti pri zapošljavanju prema posebnom zakonu dužan je u prijavi na natječaj pozvati se na to pravo i ima prednost u odnosu na ostale kandidate samo pod jednakim uvjetima.
Kandidat koji se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju u skladu s člankom 101. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (''Narodne novine'' broj 121/17, 98/19 i 84/21), uz prijavu na javni natječaj dužan je, osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti i dokaze o ostvarivanju prava prednosti prilikom zapošljavanja iz članka 103. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji, navedenim na stranicama Ministarstva hrvatskih branitelja: https://branitelji.gov.hr/zaposljavanje-u-drzavnoj-sluzbi/843.
Kandidat koji ostvaruju pravo prednosti pri zapošljavanju na temelju članka 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom („Narodne novine“ broj 157/13, 152/14, 39/18 i 32/20) dokazuje to odgovarajućom javnom ispravom o invaliditetu na temelju koje se osoba može upisati u očevidnik zaposlenih osoba s invaliditetom, te dokaz iz kojeg je vidljivo na koji je način prestao radni odnos kod posljednjeg poslodavca (rješenje, ugovor, sporazum i sl.).
Rok za podnošenje prijava s dokazima o ispunjavanju uvjeta iznosi osam (8) dana od objave natječaja na Hrvatskom zavodu za zapošljavanje i mrežnoj stranici stranici Društva.
Prijave se podnose:
1. putem pošte na adresu:
    KD VODOVOD I KANALIZACIJA d.o.o. Rijeka
    Ured za ljudske resurse
    Dolac 14 (III kat)
    51000 Rijeka
ili
2. na e-mail: posao@kdvik-rijeka.hr.
Kandidat koji nije podnio pravodobnu i urednu prijavu ili ne ispunjava formalne uvjete iz natječaja neće se smatrati kandidatom prijavljenim na natječaj i njegova se prijava neće razmatrati.
Kandidati koji ispunjavaju formalne uvjete natječaja pozivaju se na intervju.
Kandidat koji se ne odazove na intervju više se neće smatrati kandidatom u postupku.
Odluku o izboru kandidata donosi direktor Društva na temelju postignutih rezultata, u roku od trideset (30) dana od dana isteka roka za podnošenje prijave. Protiv odluke o izboru kandidata ne postoji mogućnost ulaganja pravnog lijeka.
O rezultatima postupka svaki prijavljeni kandidat biti će obaviješteni u roku od osam (8) dana od dana donošenja odluke o izboru kandidata.
Društvo pridržava pravo poništenja javnog natječaja u svakoj fazi postupka, bez posebnog obrazloženja i zbog toga ne odgovara za eventualnu štetu.

Kontakt email: posao@kdvik-rijeka.hr

Pogodnosti
  • Naknada za putne troškove
Obrazovanje Srednja škola
Vozačka dozvola C
Mjesto rada
Rijeka, Primorsko-goranska županija, Hrvatska