Voditelj / ica proizvodnje i sanacije kamenoloma

Br. oglasa: 881231812
Na neodređeno

NISKOGRADNJA d.o.o.
Pregrada, Hrvatska
Opis posla

Opis poslova:

obavlja poslove tehničke i operativne pripreme proizvodnje, posebice:

  • ispituje i utvrđuje sve okolnosti uz koje će se proizvoditi, bez zastoja i ekscesa,
  • planira proizvodnju i određuje tehnološki proces, radnu snagu, pomoćni materijal, alate i sl.,
  • operativno prati proces proizvodnje obavljajući sve poslove operativnog planiranja proizvodnih kapaciteta, potrebnog radnog vremena, potrebnih kadrova i sl.,
  • organizira i prati tekuće i investicijsko održavanje,
  • vodi brigu da se poštuje "Rudarski projekt" i "Studija zaštite okoliša" za Kamenolom,
  • obavlja i sve ostale poslove koji nisu ovdje nabrojeni a odnose se na proizvodno-uslužnu djelatnost,
  • obavlja i druge poslove prema nalogu Uprave društva,
  • provodi mjere zaštite na radu u skladu sa Zakonom o zaštiti na radu i elaboratom procjene opasnosti:
  • prije početka radova eksploatacije u kamenolomu osigurati  da se poslovi obavljaju  u skladu s pravilima rudarske struke, pravilima zaštite na radu i uputama poslodavca o obavljanju pojedinih poslova na siguran način,
  • kao odgovorna  osoba za zaštitu na radu u kamenolomu organizirati suradnju   između poslodavaca vanjskih izvođača radova s naglaskom osiguranja primjene zaštite na radu, te sprečavanje ozljeda na radu i opasnosti po zdravlje radnika,
  • ne dopustiti da se na samostalno obavljanje poslova rasporedi radnik koji nije osposobljen za rad na siguran  način,
  • ne dopustiti da se na poslove s posebnim uvjetima rada rasporedi radnik za kojega na propisan način nije utvrđeno da ispunjava tražene uvjete, odnosno da se radnik koji tražene uvjete više ne ispunjava  zadrži na poslovima s posebnim uvjetima rada,
  • osigurati pravovremeno ispitivanje strojeva i uređaja sa povećanim opasnostima i isključiti iz uporabe strojeve i uređaje i osobna zaštitna sredstva koja nisu ispravna,
  • osigurati nužnu zalihu osobnih zaštitnih  sredstava u kamenolomu da  se omogući kontinuirano zaduživanje radnika,  zaduživati radnike propisanim osobnim zaštitnim sredstvima i o tome voditi evidenciju,
  • osigurati da radnici rade sa dužnom pozornošću sukladno odredbama Zakona o zaštiti na radu, propisa donesenih na temelju njega, drugih propisa zaštite na radu, uputa za rad na siguran način, uputa proizvođača strojeva i uređaja, osobnih zaštitnih sredstava,  te da za vrijeme rada koriste  propisana osobna zaštitna sredstva,
  • zabrani radniku rad ako ga obavlja suprotno odredbi iz prethodnog stavka,
  • osigurati da se za vrijeme rada ne piju alkoholna pića, te uzimaju druga sredstva ovisnosti, zabraniti rad radnicima koji su na radu pod utjecajem alkohola i drugih sredstava ovisnosti, te da ih privremeno udaljiti udalji s rada,
  • za svoj rad odgovara Zamjeniku direktora i Direktoru.

Uvjeti za zasnivanje radnog odnosa, dostaviti:

  • životopis
  • dokaz o stručnoj spremi, VII i VI stupanj stručne spreme rudarskog smjera (preslika diplome)
  • potpisnu izjavu o poznavanju rada na računalu
  • preslika vozačke dozvola „B“ kategorije,
  • dokaz o radnom stažu (elektornički zapis ili potvrda izdana od strane HZMO)
  • dokaz o 2 godine radnog iskustva nakon položenog stručnog ispita (preslika Ugovora o radu ili potvrda poslodavca)
  • preslika Uverenja o položenom stručnom ispitu iz rudarstva (ako je sipit položen prije stupanja na snagu Pravilnika o polaganju stručnog ispita iz rudarstva (N.N. 83/20) ,dostaviti i presliku suglasnosti MINGOR-a)
  • probni rad 3 mjeseca.
  • stalni radni odnos

Kontakt email: barbara.svecak@niskogradnjapregrada.hr

Pogodnosti
  • Naknada za putne troškove
Obrazovanje Stručni specijalist, Sveučilišni prvostupnik, Magistar struke, Magistar znanosti, Doktorat
Vozačka dozvola B
Mjesto rada
Pregrada, Krapinsko-zagorska županija, Hrvatska