Stručni suradnik / stručna suradnica za ekonomske poslove

Br. oglasa: 443217739
Na određeno

GRAD RIJEKA
Rijeka, Hrvatska
Opis posla

Opis poslova:

  • izračunava i fakturira naknadu za korištenje, režijski troškovi i dr., svakodnevno evidentira prihode u poslovnim knjigama i usklađuje konta analitike s Glavnom knjigom, prati naplatu, poduzima mjere ažurnosti naplate potraživanja (naplata instrumenata osiguranja plaćanja), vrši kontrolu podataka koji su prijavljeni u knjigu IRA, vrši unos te izmjene matičnih podataka u bazi podataka vezano za ugovore o zakupu, arhivira i čuva dokumentaciju vezanu za isto, priprema financijsku dokumentaciju za pokretanje prijedloga za ovrhu vezano za ostale prihod
  • sudjeluje u izradi financijskog modela upravljanja objektima javne namjene, predlaže optimalna rješenja za uknjižbu objekata javne namjene u evidencije grada
  • sudjeluje u izradi planova i programa na razini Pododsjeka, prati njihovu realizaciju te sudjeluje u izradi mjesečnih, polugodišnjih i godišnjih financijskih izvješća o ostvarenju istih
  • samostalno izrađuje te sudjeluje u izradi materijala za Gradonačelnika i odgovora na upite zakupnika, građana i drugih pravnih subjekata te prima stranke
  • obavlja poslove vezane za korištenje objekata javne namjene, surađuje u poslovima vođenja registra nekretnina kojima upravlja i raspolaže Odsjek; prati stručnu literaturu i pohađa edukacije iz područja svog rada te obavlja i druge poslove koje mu povjeri Pročelnik i Voditelj -  Odsjeka

Stručni uvjeti:

  • sveučilišni prijediplomski studij ili stručni prijediplomski studij ekonomske struke,
  • najmanje tri godine radnog iskustva na odgovarajućih poslovima,
  • poznavanje rada na računalu,
  • položen državni ispit

Uz prijavu na oglas, kandidati su dužni priložiti:

  • životopis,
  • dokaz o hrvatskom državljanstvu (presliku domovnice ili osobne iskaznice),
  • dokaz o stručnoj spremi (presliku diplome o višoj stručnoj spremi); kandidati koji su stručnu spremu stekli u inozemstvu trebaju priložiti rješenje o nostrifikaciji odnosno priznavanju inozemne kvalifikacije iz kojega je vidljivo koji je to stupanj i razina obrazovanja i s kojim je stupnjem odnosno razinom obrazovanja to u Republici Hrvatskoj izjednačeno
  • presliku svjedodžbe o položenom državnom ispitu (ukoliko kandidati imaju položen državni ispit),
  • dokaz o ukupnom radnom iskustvu (ispis elektroničkog zapisa o radno pravnom statusu ili  e-radna knjižica koja se vodi pri Hrvatskom zavodu za mirovinsko osiguranje) koji između ostalih podataka, mora sadržavati i podatke o poslodavcu, početku i prestanku osiguranja, stvarnoj i potrebnoj stručnoj spremi, radnom vremenu i trajanju staža osiguranja,
  • dokaz o radnom iskustvu ostvarenom na odgovarajućim poslovima u trajanju od najmanje tri godine; dokaz treba sadržavati vrstu poslova koju je kandidat obavljao, vrstu stručne spreme tih poslova i razdoblje u kojem je obavljao te poslove (preslika ugovora, rješenja ili potvrde poslodavca), a koje je evidentirano u elektroničkom zapisu Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje,
  • uvjerenje suda da se protiv kandidata ne vodi kazneni postupak (ne starije od tri mjeseca),
  • vlastoručno potpisanu izjavu da za prijam u službu ne postoje zapreke iz članka 15. i 16. Zakona o službenicima i namještenicima u lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi (izjavu nije potrebno ovjeravati)

Podatke o plaći radnog mjesta, načinu obavljanja prethodne provjere znanja i sposobnosti kandidata, području provjere te pravnim i drugim izvori za pripremanje kandidata za tu provjeru možete pronaći na sljedećem linku:  https://www.rijeka.hr/gradska-uprava/natjecaji-2/natjecaji/natjecaji-za-zaposljavanje/

Pogodnosti
  • Naknada za putne troškove
Obrazovanje Stručni specijalist, Sveučilišni prvostupnik
Mjesto rada
Rijeka, Primorsko-goranska županija, Hrvatska