Carinski deklarant / carinska deklarantica

Br. oglasa: 998648615
Na određeno

VINDIJA d.d.
Varaždin, Hrvatska
Opis posla

Opis poslova:
- izrada uvozne i izvozne carinske dokumentacije u skladu s važećim carinskim provedbenim propisima, pravilnicima i zakonima
- zastupanje tvrtke u provedbi carinskih dopuštenih postupanja i uporabe robe te zastupanju tvrtke u postupku carinjenja u okviru carinskog poslovanja
- prisustvovanje carinskim pregledima robe
- izrada dokumenata o podrijetlu robe u skladu s međunarodnim sporazumima
- izrada zahtjeva prema sanitarnoj i veterinarskoj inspekciji i prisustvovanje pregledima
- odgovornost za pravilnu primjenu propisa u pogledu pojednostavljenih postupaka carinjenja robe (primatelj, pošiljatelj, ovlašteni izvoznik)
- kompletiranje i pravodobna dostava uvozne i izvozne carinske dokumentacije drugim odjelima
- odgovornost za provedbu svih poslova iz djelokruga radnog mjesta.

Uvjeti:
- završen diplomski ili preddiplomski studij, smjer: ekonomija, logistika, promet
- položen stručni ispit za carinskog agenta
- napredna razina korištenja računala.
- znanje engleskog ili njemačkog jezika.

Mogućnost stalnog zaposlenja.

Kontakt email: ljudskiresursi@vindija.hr

Pogodnosti
  • Naknada za putne troškove
Obrazovanje Stručni specijalist, Sveučilišni prvostupnik, Magistar struke, Magistar znanosti, Doktorat
Vozačka dozvola B
Mjesto rada
Varaždin, Varaždinska županija, Hrvatska