Viši stručni suradnik / viša stručna suradnica za ekonomske poslove

Numri i shpalljeve: 925340458
Në mënyrë të pacaktuar

GRAD RIJEKA
Rieka, Kroacia
Përshkrimi i punës

Opis poslova :

  • obavlja isplate sredstava ustanovama vezanih uz programe širih javnih potreba odgoja i školstva (plaća i drugih prihoda zaposlenih u ustanovama)
  • izrađuje izvještaje o analizi troškova te sudjeluje u pripremi financijskih planova i izradi financijskih izvješća, sudjeluje u obavljanju poslova Odjela vezano uz fiskalnu odgovornost te praćenja i kontroliranja Izjava o fiskalnoj odgovornosti proračunskih korisnika, te sudjeluje u obavljanju poslova vezanih uz financijsko planiranje Odjela
  • sudjeluje u pripremi materijala za Kolegij Gradonačelnika i Gradsko vijeće te surađuje sa službenicima Odsjeka, ustanovama odgoja i školstva kojima je Grad Rijeka osnivač; priprema financijske projekcije projekata iz djelokruga radi prijave na natječaje vezane uz EU fondove te financijski prati njihovu provedbu
  • sudjeluje u izradi opisa predmeta nabave, tehničkih specifikacija i troškovnika za potrebe provođenja nabave iz djelokruga Odsjeka, te prati tromjesečno izvještavanje proračunskih korisnika
  • prati propise i stručnu literaturu i pohađa edukacije iz područja svog rada, te obavlja i druge poslove po nalogu voditelja Odsjeka, pomoćnika pročelnika i pročelnika

Stručni uvjeti: sveučilišni diplomski studij ili sveučilišni integrirani prijediplomski i diplomski studij ili stručni diplomski studij društvene ili humanističke struke, najmanje jedna godina radnog iskustva na odgovarajućim poslovima, poznavanje rada na računalu te položen državni ispit.
Uz prijavu na javni natječaj, kandidati su dužni priložiti:

  • životopis,
  • dokaz o hrvatskom državljanstvu (presliku domovnice ili osobne iskaznice),
  • dokaz o stručnoj spremi (presliku diplome); kandidati koji su stručnu spremu stekli u inozemstvu trebaju priložiti rješenje o nostrifikaciji odnosno priznavanju inozemne kvalifikacije iz kojega je vidljivo koji je to stupanj i razina obrazovanja i s kojim je stupnjem odnosno razinom obrazovanja to u Republici Hrvatskoj izjednačeno
  • presliku svjedodžbe o položenom državnom ispitu (ukoliko kandidati imaju položen državni ispit),
  • dokaz o ukupnom radnom iskustvu (ispis elektroničkog zapisa o radno pravnom statusu ili  e-radna knjižica koja se vodi pri Hrvatskom zavodu za mirovinsko osiguranje) koji između ostalih podataka, mora sadržavati i podatke o poslodavcu, početku i prestanku osiguranja, stvarnoj i potrebnoj stručnoj spremi, radnom vremenu i trajanju staža osiguranja
  • dokaz o radnom iskustvu ostvarenom na odgovarajućim poslovima u trajanju od jedne godine; dokaz treba sadržavati vrstu poslova koju je kandidat obavljao, vrstu stručne spreme tih poslova i razdoblje u kojem je obavljao te poslove (preslika ugovora, rješenja ili potvrde poslodavca), a koje je evidentirano u elektroničkom zapisu Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje,
  • uvjerenje suda da se protiv kandidata ne vodi kazneni postupak (ne starije od tri mjeseca),
  • vlastoručno potpisanu izjavu da za prijam u službu ne postoje zapreke iz članka 15. i 16. Zakona o službenicima i namještenicima u lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi (izjavu nije potrebno ovjeravati).

Podatke o plaći radnog mjesta, načinu obavljanja prethodne provjere znanja i sposobnosti kandidata, području provjere te pravnim i drugim izvori za pripremanje kandidata za tu provjeru možete pronaći na sljedećem linku:  https://www.rijeka.hr/gradska-uprava/natjecaji-2/natjecaji/natjecaji-za-zaposljavanje/

Karakteristikat e punës
  • Tarifa e shpenzimeve të udhëtimit
Arsimimi Master Profesional, Master i Shkencave, Doktoratë
Vendi i punës
Rieka, Zhupania bregdetaro-malore, Kroacia