Stručni komunikacijski posrednik / stručna komunikacijska posrednica

Numri i shpalljeve: 244914187
Në mënyrë të caktuar

GRAD SLAVONSKI BROD
Slavonski Brod, Kroacia
Përshkrimi i punës

U sklopu projekta „Helping – faza VII“ – projekt pružanja pomoći u nastavi učenicima s teškoćama u razvoju u osnovnim školama u Slavonskom Brodu koji je prijavljen na Natječaj „Osiguravanje pomoćnika u nastavi i komunikacijskih posrednika učenicima s teškoćama u razvoju u osnovnoškolskim i srednjoškolskim odgojno-obrazovnim ustanovama, faza VII“ u okviru Europskog socijalnog fonda +  programa „Učinkoviti ljudski potencijali“ 2024. - 2025., objavljuje se

JAVNI POZIV

za prijavu kandidata za izvršavanje poslova stručnog komunikacijskog posrednika

u osnovnim školama u Slavonskom Brodu

I.

  • Broj traženih osoba: 1
  • Mjesto rada: osnovne škole kojima je osnivač Grad Slavonski Brod

Škola (mjesto rada)

Broj komunikacijskih posrednika

Osnovna škola Hugo Badalić, Slavonski Brod

1

  • Radno vrijeme: nepuno radno vrijeme ovisno o potrebama učenika s teškoćama u razvoju

  • Prijevoz na rad: djelomično

  • Vrsta ugovora: ugovor o radu na određeno vrijeme

II.

UVJETI:

Uvjeti za prijavu na ovaj Javni poziv:

- završeno četverogodišnje srednjoškolsko obrazovanje,

- završen program za stjecanje odgovarajuće kvalifikacije ili skupova ishoda učenja sukladno HKO-u za prevoditelja hrvatskog znakovnog jezika koji uključuje položen ispit razine B2 o poznavanju hrvatskog znakovnog jezika, odnosno propisano člankom 22. Zakona o osobnoj asistenciji

- da protiv osobe nije pokrenut kazneni postupak sukladno članku 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi („Narodne novine“ broj:87/08, 86/09, 92/10, 105/10, 90/11, 16/12, 86/12, 94/13, 152/14,  7/17,  68/18, 98/19 i 64/20.),

- da za osobu (kandidata koji je do sada već bio zaposlen kao stručni komunikacijski posrednik) nije izdano negativno mišljenje ustanove u kojoj je obavljao predmetne poslove vezano uz izvršavanje ugovornih obveza.

Na Javni poziv mogu se ravnopravno javiti kandidati oba spola.

Komunikacijski posrednik ne može pružati potporu tijekom odgojno-obrazovnog procesa svom članu obitelji osim kada na području osnivača odgojno-obrazovne ustanove nije moguće zaposliti komunikacijskog posrednika, a to nije u suprotnosti s interesima učenika s teškoćama u razvoju.

III.

OPIS POSLOVA:

Radni zadaci komunikacijskog posrednika obuhvaćaju pružanje komunikacijske potpore nagluhom učeniku u onom sustavu komunikacije koji preferira učenik: hrvatski znakovni jezik, prilagođeni hrvatski znakovni jezik (taktilni, locirani, vođeni) ili ostale sustave komunikacije koji se temelje na hrvatskom jeziku (simultana znakovno-govorna komunikacija, ručna abeceda, titlovanje ili daktilografija, očitovanje govora s lica i usana, pisanje na dlanu i korištenje tehničkih pomagala).

Poslovi komunikacijskog posrednika su:

  • Pružanje komunikacijske potpore u onom sustavu komunikacije koji učenik preferira;
  • Priprema za nastavu i neposredni rad s učenikom u svrhu objašnjavanja određenih pojmova učeniku prema uputama učitelja/nastavnika;
  • Pomoć učeniku pri upotrebi radnih materijala i korištenju udžbenika;
  • Dodatno pojašnjavanje pojmova učeniku;
  • Poticanje učenika na pisanje i izražavanje u onom sustavu komunikacije koji učenik preferira, a u skladu s učenikovim mogućnostima i sklonostima;
  • Poticanje učenika na suradnju s ostalim učenicima;
  • Osiguranje prenošenja auditivnih informacija;
  • Ispisivanje na računalu tekst izlaganja predavača tijekom nastave;
  • Suradnja s učiteljima/nastavnicima i stručnim suradnicima;
  • Drugi poslovi sukladno potrebama učenika

IV.

ODABIR KANDIDATA:

Odabir kandidata za komunikacijskog posrednika izvršit će Projektni tim za provedbu projekta „Helping - faza VII“ – projekt pružanja pomoći u nastavi učenicima s teškoćama u razvoju u osnovnim školama u Slavonskom Brodu.

Grad Slavonski Brod zadržava pravo poništenja ovog piziva bez bilo kakvih obveza prema prijavljenim kandidatima.

V.

UGOVORNI UVJETI:

S odabranim komunikacijskim posrednikom, škole će sklopiti ugovor o radu na određeno vrijeme kojim će se definirati međusobna prava i obaveze. Radno vrijeme bit će određeno sukladno individualnim potrebama učenika s teškoćama u razvoju kojima će komunikacijski posrednici pružati asistenciju za vrijeme nastave i izvanučioničkih aktivnosti.

VI.

POSTUPAK PRIJAVE:

Uz Prijavni obrazac za radno mjesto komunikacijskog posrednika (prilog ovom dokumentu), na javni poziv kandidati za radno mjesto komunikacijskog posrednika dužni su priložiti sljedeće dokumente:

  • životopis;
  • dokaz o stručnoj spremi (neovjerena preslika);
  • dokaz o hrvatskom državljanstvu (neovjerena preslika osobne iskaznice ili domovnice);
  • dokaz o prebivalištu (neovjerena preslika osobne iskaznice);
  • dokaz da se ne vodi kazneni i istražni postupak (neovjerena preslika uvjerenja o nekažnjavanju – ne starija od 3 mjeseca)
  • preslika potvrde o završenom programu za stjecanje kvalifikacije (položen ispit razine B2 o poznavanju znakovnog jezika)

Kandidati koji se po posebnim propisima pozivaju na prednost pri zapošljavanju moraju prilikom prijave na natječaj dostaviti svu potrebnu dokumentaciju i dokaze koje posebni propisi propisuju pri ostvarivanju prava na prednost kod zapošljavanja. Dokaze koje je potrebno priložiti za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju temeljem Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (NN 121/17) potražiti na stranici:

Grad Slavonski Brod zadržava pravo uvida u originale dokumenata.

Grad Slavonski Brod zadržava pravo poništenja ovog poziva bez bilo kakvih obveza prema prijavljenim kandidatima.

VII.

DOSTAVA PRIJAVE ZA RADNO MJESTO:

Prijava se podnosi preporučeno poštom ili predaje osobno u zatvorenoj omotnici na sljedeću adresu:

Grad Slavonski Brod,

Upravni odjel za društvene djelatnosti

Vukovarska 1

35000 Slavonski Brod

s napomenom „Prijava za komunikacijskog posrednika – ne otvaraj“

Rok za podnošenje prijava je 30. kolovoza 2024. godine.

Nepotpune i nepravodobne prijave neće se razmatrati.

Karakteristikat e punës
  • Kompensim i pjesshëm për shpenzimet e udhëtimit
Arsimimi Shkollë e mesme
Vendi i punës
Slavonski Brod, Zhupania e Brodit dhe Posavinës, Kroacia