Vatrogasac (m / ž)

Br. oglasa: 498409737
Na neodređeno

MUZEJ SUVREMENE UMJETNOSTI
Hrvatska
Opis posla

Prema odredbama članka 33.st. 1. t. 15. Statuta i članka 8. Pravilnika o radu Muzeja suvremene umjetnosti, temeljem odluke ravnateljice Muzeja suvremene umjetnosti, raspisuje se

N A T J E Č A J
za zasnivanje radnog odnosa na radnom mjestu
VATROGASAC (M/Ž)   (1 izvršitelj/ica, na neodređeno vrijeme s punim radnim vremenom)

Uvjeti: SSS  (vatrogasac ili vatrogasni tehničar), uvjeti prema čl. 51.st. 1.  Zakona o vatrogastvu (NN 125/19):
- hrvatsko državljanstvo
- stečena kvalifikacija na razinama 4.1. ili 4.2. prema Hrvatskom kvalifikacijskom okviru (HKO-u) ili stečena kvalifikaciju vatrogasnog smjera
- posebno zdravstveno stanje i psihička sposobnost za obavljanje vatrogasne djelatnosti što se dokazuje potvrdom ovlaštene zdravstvene ustanove
- posebno propisana razinu tjelesne i motoričke sposobnosti
- kandidat ne smije biti kažnjavan za kaznena djela protiv života i tijela (glava X.), kaznena djela protiv opće sigurnosti (glavaXXI.), kaznena djela protiv imovine (glava XXIII.) i kaznena djela protiv službene dužnosti (glava XXVIII.), a koja su propisana Kaznenim zakonom (Narodne novine br. 125/11., 144/12., 56/15., 61/15., 101/17., 118/18. i 126/19)
- kandidat ne smije biti kažnjavan za kaznena djela protiv života i tijela (glava X.), kaznena djela protiv opće sigurnosti, ljudi imovine (glava XX.) i kaznena djela protiv službene dužnosti (glava XXV.), a koja su propisana Kaznenim zakonom (Narodne novine br. 110/97., 27/98. - ispravak, 50/00., 129/00., 51/01.,111/03., 190/03., 105/04., 84/05., 71/06., 110/07., 152/08., 57/11.,77/11. i 143/12.),
 - najmanje jedna godina iskustva na poslovima vatrogasca

Uz  pisanu i vlastoručno potpisanu prijavu potrebno je priložiti preslike sljedećih dokumenata:
•životopis
•dokaz o stručnoj spremi
•potvrdu o podacima evidentiranim u matičnoj evidenciji Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje (ne starije od 30  dana)
•domovnica i osobnu iskaznica
•važeća potvrda ovlaštene zdravstvene ustanove o zdravstvenom stanju i psihičkoj sposobnosti za obavljanje zdravstvene djelatnosti
•uvjerenje  nadležnog suda da se protiv kandidata ne vodi kazneni postupak
Prednost pri zasnivanju radnog odnosa na radnom mjestu vatrogasca pod istim uvjetima ima osoba koja je najmanje dvije godine obavljala poslove dobrovoljnog vatrogasca.
Kandidati  koji prema posebnim propisima ostvaruju pravo prednosti pri zapošljavanju dužni su se u prijavi na natječaj pozvati na to pravo i priložiti potrebne dokaze kojima dokazuju pravo prednosti  te imaju prednost u odnosu na ostale kandidate samo pod jednakim uvjetima.
Kandidati koji se pozivaju na pravo prednosti pri zapošljavanju sukladno članku 102. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rada i članovima njihovih obitelji (“Narodne novine” br. 121/17, 98/19 i 84/21) uz prijavu na natječaj  dužni su priložiti osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta i sve potrebne dokaze na dostupne na poveznici Ministarstva hrvatskih branitelja:
popis dokaza za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju- ZOHBDR 2021.pdf (gov.hr)
Kandidati koji se pozivaju na pravo prednosti pri zapošljavanja sukladnu članku 48. Zakona o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata (“Narodne novine”  br. 84/21) uz prijavu na natječaj dužni su priložiti osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta i sve potrebne dokaze iz članka 49. citiranog Zakona, dostupne na poveznici Ministarstva hrvatskih branitelja:
popis dokaza za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju- Zakon o civilnim stradalnicima iz DR.pdf (gov.hr)
Kandidati koji se pozivaju na pravo prednosti prilikom zapošljavanja u skladu s čl. 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom (NN 157/13, 152/14, 39/18, 32/20) uz prijavu na natječaj dužni su, osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti i dokaz o utvrđenom statusu osobe s invaliditetom te dokaz iz kojeg je vidljivo na koji je način prestao radni odnos kod posljednjeg poslodavca.  Dokazom o invaliditetu smatraju se javne isprave na temelju kojih se osoba može upisati u očevidnik zaposlenih osoba s invaliditetom.
Na natječaj se pod ravnopravnim uvjetima mogu prijaviti osobe oba spola.
Rok za podnošenje prijava je 7. listopada 2022.
Prijave na natječaj s obveznom dokumentacijom dostavljaju se osobno u tajništvo MSU-a ili poštom na adresu:
Muzej suvremene umjetnosti, Avenija Dubrovnik 17, 10010 Zagreb (s naznakom „za natječaj – vatrogasac“).
Nepravodobne i nepotpune prijave neće se razmatrati.
O rezultatu natječaja kandidati/kinje će biti obaviješteni u roku od 8 dana od dana izbora.

Pogodnosti
  • Naknada za putne troškove
Obrazovanje Srednja škola
Mjesto rada
Grad Zagreb, Hrvatska