Pravnica / pravnik

Br. oglasa: 394539851
Na neodređeno

Vodoopskrba d.o.o.
Darda, Hrvatska
Opis posla

Opis poslova:
- analizira i realizira sva pravna i praktična pitanja u Društvu
- kontaktira i surađuje s tijelima državne uprave te lokalne i područne (regionalne) samouprave
- prati usvajanje zakona, propisa i drugih akata te o donošenju novih kao i o izmjenama i
dopunama postojećih propisa važnih za poslovanje Društva redovno izvještava direktora
- donosi potrebna rješenja iz radnih odnosa
- izrađuje ugovore koje Društvo sklapa s pravnim, kao i fizičkim osobama
- priprema nacrte unutarnjih akata
- po ovlaštenju direktora zastupa Društvo pred sudskim i drugim tijelima u sporovima s fizičkim i
pravnim osobama, svim parničnim, vanparničnim i ovršnim postupcima, zemljišnoknjižnim
postupcima, postupcima pred trgovačkim sudom, postupcima pred tijelima državne uprave,
svim pravnim poslovima na sudu i izvan suda i kod svih drugih državnih tijela
- radi zaštite i ostvarenja na zakonu osnovanih prava i interesa Društva, po ovlaštenju direktora,
poduzima sve pravne radnje i upotrebljava sva u zakonu predviđena sredstva, a naročito podnosi
tužbe i druge akte
- po ovlaštenju direktora, sklapa sudske i izvansudske nagodbe s potrošačima organima Društva
(Skupštini, Nadzornom odboru i Upravi Društva)
- priprema nacrte odluka i drugih akata posreduje između poslodavca i radnika u sporovima iz
radnih odnosa
- objavljuje oglase i prijavljuje slobodna radna mjesta Zavodu za zapošljavanje i obrađuje
potrebnu dokumentaciju u svezi radnih odnosa zaposlenika i dostavlja nadležnim osobama i
institucijama
- u skladu s potrebama u Društvu obavlja i druge odgovarajuće pravne poslove koje odredi
direktor/ica
- brine o prisilnoj naplati potraživanja
- provodi posupak javne nabave
- odgovoran je za primjenu osobnih zaštitnih sredstava pri radu
- za svoj rad odgovara neposredno direktoru/ici
Uvjeti:
- završen odgovarajući fakultet pravnog smjera
- certifikat u području javne nabave ili obavezna edukacija i cerficiriranje o trošku poslodavca
- najmanje 2 (dvije) godine radnog iskustva u struci
- poznavanje najmanje jednog svjetskog jezika
- poznavanje rada na računalu
- vozačka dozvola B kategorije

Kontakt email: uprava@vodoopskrba-darda.hr

Obrazovanje Magistar struke, Magistar znanosti, Doktorat
Vozačka dozvola B
Mjesto rada
Darda, Osječko-baranjska županija, Hrvatska